Ze začátku mého focení mě nejvíc bavilo fotit vodu.Prostudoval jsem plno zdrojů na internetu a v časopisech a snažil se to nějak naučit.V galerii  máte postupný průběh toho, jak se mi to dařilo. Od fotky jednoduché kapky z kapátka , kapky z kohoutku, až po vysněný Double Splash, což znamená zachycení nárazu kapky odražené od hladiny s další kapkou , padající shora. :-)

  Trvalo asi tři měsíce, než jsem se k tomu dopracoval. Na jednu použitelnou fotku je asi tak 200 fotek nepoužitelných.Hodně záleží na volbě objektivu, jak zaclonit,zaostřit, nastavit blesk, prostě sranda . Nemusí se kapat jenom voda, přidává se do ní glycerin, nebo třeba smetana do kávy, nebo se kape mléko. Každá kapalina má jinou viskozitu, jiné pnutí na hladině a to pak ovlivnuje výsledné tvary kapek. No, řeknu vám, je to docela věda : – )).

Aby jste si udělali nějakou představu, stojí za to se třeba podívat na  http://www.youtube.com/watch?v=VoQ0DQpwwHU&feature=related .

  Jinak mezi nejlepší fotografy kapek patří třeba Corrie White, Markus Reugelsnebo Martin Waugh, nebo Kev Levis, stačí se podívat na Flickr, zadat jméno a uvidíte, že se musím ještě hodně učit : -) . No, já zatím nemám finance na ty selenoidové ventily a různé infra a podobné časovače :-), tož to budu zkoušet manuálně.

  U nás má dobré deštníkovky třeba Jakub Graf, Vašek Roubík, nebo Ladislav Snovický, je jich určitě víc, ale tyto najdete spolu se mnou na Photoservru. eu.

Další odkazy:      Flickriver: Photos from *Corrie*, Water Collisions | PhotosbyKev, Flickr: rifi2′s PhotostreamWater Drops – a set on Flickr  ,   Flickr: Marc A. Sporys‘ Photostream  ,Flickr: Scottypics034′s Photostream,  500px / Markus Reugels

Když projdete jejich galerie, skoro u každé fotky najdete nastavení foťáku, jakou kapalinu použili, jaké nasvícení atd.

Další super odkaz, aneb čím kapou profíci :-))

www.bmumford.com/photo/waterdrops/dripkit.html