Proč Fotovážkování ???? Chtěl bych Vám tady představit všechny druhy vážek ( asi 68 až 74), vyskytujících se u nás v České republice. Fotografie, které tu najdete, nebudou prezentovány v odborném smyslu :-) , spíš to bude můj pohled na tyto překrásné a většinou už i ohrožené tvory a jejich svět. No a taky se tu budou objevovat i další zajímaví reprezentanti hmyzí říše, než jenom vážky, ale těch tu bude zaručeně nejvíc ;-) .

 

                                                                                                                        Foto od Petra Šedého 🙂

  Jsem rád, že jste si našli cestu na moje stránky, jmenuji se Jiří Plachý a narodil jsem se v říjnu roku 1971  na Jižní Moravě.
K fotografování jsem se dostal až v roce 2010, k narozeninám jsem dostal  Canon EOS 450, předtím jsem nikdy nefotil (maximálně nějaké cvaky z dovolené), měl jsem jiného koně  🙂 , od 20 let jsem závodil na kole, duatlon, triatlon a potom horské kolo, Český pohár i bajk maratony, byly  to krásné časy 😉 , no ale čas nezastavíte a zdraví má člověk jen jedno.
Setový objektiv jsem hned vyměnil za makroobjektiv Canon 100mm f2.8., protože mě lákalo focení makra a detailů v přírodě. První rok jsem se taky začal hodně věnovat focení kapek, hlavně zachycení double splashe 🙂 , nějaké výsledky najdete na stránce Water – Kapky .No a na jaře 2011 jsem se seznámil s mým nejbližším kolegou fotografem Štěpánem Hajdou a  objevil mou srdeční záležitost – Vážky .
Makro přírody nejraději fotím brzy ráno, kdy světlo krásně kreslí a všechno je orošeno, což fotkám přidá zajímavosti jak na pozadí, tak na hlavním motivu, ale i večerní světlo má  svoje kouzlo. 🙂 . Nemám rád makro inscenované, s  podchlazeným hmyzem atd. 🙁  Preferuju nulový zásah do předmětu v popředí (vážka) a minimální zásah do všeho kolem,  využívám přirozeného světla, nepoužívám blesk, pro doplńkové světlo používám  odraznou desku.
Rád  sleduju tvorbu svých kamarádů z různých fotowebů, zajímají mě fotky wild life přírody, krajiny, sportu, portréty i glamour.
Taky bych poděkoval  lidem, kteří moje fotografování podporují, takže díky, Šárko, za ty nervy se mnou 🙂 , dále děkuji Štěpánovi  a  a dalším klukům vážkařům, kteří mě svojí radou, komentářem i kritikou pomáhají a snad i posunují dál. 

Použitá technika :  Canon EOS 450 D, Canon 7D , Canon 100/2.8 ,Sigma 150/2.8 EX DG OS , Canon 70-200/2.8, Meyer- Optik Gorlitz Primoplan 58/1.9

                                       Od dubna 2015 🙂CANON EOS 5D MARK III_cover

Děkuji  za návštěvu a Váš zde strávený čas. A nebojte se ty obrázky okomentovat v návštěvní knize.
Při prohlížení fotogalerií doporučuji použít klávesu F11.