Ze začátku mého focení mě nejvíc bavilo fotit vodu.Prostudoval jsem plno zdrojů na internetu a v časopisech a snažil se to nějak naučit.V galerii  máte postupný průběh toho , jak se mi to dařilo. Od fotky jednoduché kapky z kapátka , kapky z kohoutku, až po vysněný Double Splash ,což znamená zachycení nárazu kapky odražené od hladiny s další kapkou , padající shora. :-)

Trvalo asi tři měsíce, než jsem se k tomu dopracoval. Na jednu použitelnou fotku je asi tak 200 fotek nepoužitelných.Hodně záleží na volbě objektivu, jak zaclonit,zaostřit, nastavit blesk, prostě sranda . Nemusí se kapat jenom voda, přidává se do ní glycerin, nebo třeba smetana do kávy , nebo se kape mléko. Každá kapalina má jinou viskozitu,jiné pnutí na hladině a to pak ovlivnuje výsledné tvary kapek. No,řeknu vám ,je to docela věda : – )).

Aby jste si udělali nějakou představu,stojí za to se třeba podívat na  http://www.youtube.com/watch?v=VoQ0DQpwwHU&feature=related .

Jinak mezi nejlepší fotografy kapek patří třeba Corrie White, Markus Reugelsnebo Martin Waugh, nebo Kev Levis,stačí se podívat na Flickr,zadat jméno a uvidíte , že se musím ještě hodně učit : -).No , já zatím nemám finance na ty selenoidové ventily a různé infra a podobné časovače: -),tož to budu zkoušet manuálně.

U nás má dobré deštníkovky třeba Jakub Graf, Vašek Roubík,nebo Ladislav Snovický,je jich určitě víc,ale tyto najdete spolu se mnou na Photoservru. eu.

Další odkazy:      Flickriver: Photos from *Corrie*, Water Collisions | PhotosbyKev, Flickr: rifi2′s PhotostreamWater Drops – a set on Flickr  ,   Flickr: Marc A. Sporys‘ Photostream  ,Flickr: Scottypics034′s Photostream,  500px / Markus Reugels

Když projdete jejich galerie,skoro u každé fotky najdete nastavení foťáku,jakou kapalinu použili,jaké nasvícení atd.

Další super odkaz,aneb čím kapou profíci :-))

www.bmumford.com/photo/waterdrops/dripkit.html

Leave a comment