Tak už je to konečně tady 🙂 , rozjíždí se vážkařská sezona . Je teda pravda , že já sezonu začínám  pozorováním a focením modrých skokanů ostronosých ( díky Štěpáne ) , no letos nám to „ jarní″ počasí jaksi nevyšlo a skokani (darebáci jedni ) zmodrali jenom na pár dnů, které jsem samozřejmě musel strávit v práci  🙁 .

   A tak jsem si chtěl spravit chut‘ alespoň focením šídlatek hnědých ,které se probouzejí pravidelně kolem 8.března a v dnešních dnech se mají čile k světu , už se na rybnících páří  . Můj oblíbený šídlatkový rybník se nachází asi 55 km od domu , tož sobotní ráno to jistí 🙂 a hurá na lokalitu . Počasí je sice pěkné , ale moc se vstávat nechce, po celém pracovním týdnu stráveném v Čechách je domácí postel neco jiného 🙂 . Nakonec mě moje Zlatíčko přece jenom probere  konstatováním ,že bych měl konečně vyrazit ,určitě už se to tam líhne . Moje tvrzení,že tento rok eště nikdo velkou vážku ,natož šídlo nenafotíl ,nebere vůbec vážně větou,že někdo musí být první a že to třeba vyjde jako loni,kdy bylo parádní jarní počasí a prvního brachytrona jsem fotíl 20.4. No letošní počasí je zatím nic moc  ,tož s trochou nedůvěry vyrážím do terénu :-).

   Za hodinu jsem u rybníka , říkám si ,že mám čas ,stejně tam nic nového nebude a šídlatky na mě beztak počkají a tak se ještě chvilku zdržuju na pasekách kolem ,bývá tu krásný motýl pestrokřídlec podražcový , no letos zatím nic .Obcházím rybník kolem dokola , samo, že nic nenacházím a tak šup do brodáků ,voda studená , kdesi mě do nich teče 🙁 , a najednou mám jiné starosti , nacházím první svlečku šídla lučního 🙂 Říkám si ,sákryš, ta je stará tak dva dny ,asi jsem to prokoučoval a první brachytroni mě utekli, jako ti modráci skokani . A aby té hrůzy nebylo málo ,  s foťákem v jedné a svlečkou v druhé ruce  při tůře okrajem rybníka najednou stoupám do asi půlmetrové díry ,která tam loni určitě nebyla,takže mizím pod hladinou ,reflex fotografa bohudík funguje 🙂 ,kdybych se měl utopit ,tož ruka s foťákem musí trčet nad hladinu 🙂 🙂 Hrabu se z rybníka s hrozným nadáváním na to blbé zvíře,co tu díru udělalo ,ještě že nikdo není poblíž 🙂 a nemůže se pohoršit 🙂 .Tak s brodákama rychle dolů a vylívat vodu (asi deset litrů v každé nohavici 🙂 ),samozřejmě mokrá pěněženka s doklady a penězi ,klíče od auta utopené taky 🙂 ,ještě že alespoň telefon je outdůrový a vodu  v pohodě vydrží 🙂  Po lehkém ždímání oblečení , ještě že pěkně svítí sluníčko 🙂 , suším  doklady a peníze na louce a lovec ve mně zase pátrá po kořisti 🙂 . A za chvilku už nevím o tom ,že jsem mokrý , jak myš 🙂 ,že jsem málem utopil foťák , peníze, klíče od auta , mám úsměv od ucha k uchu , protože nacházím další asi půl hodiny vylíhlé lučňátko 🙂 .

Takže zahájení sezony proběhlo úspěšně  a tady je pár obrázků pro Vás 🙂